ČO KÚPIŤ V OBCHODE: Téma chudnutia je nekonečná a stará skoro ako ľudstvo samo, našťastie aj gramotnosť zákazníkov stúpa a už nestačí ohurovať zázračným “černicovým pytónom”, či inou “tukožrútskou” tabletkou. Všetci znalí totiž pochopili, že rozumné chudnutie vždy zahŕňa aj pravidelný pohyb a úpravu stravovania. Teraz máte navyše možnosť vyskúšať novinku pre zdravé chudnutie – Psyllium Fit & Slim od firmy Topnatur, s.r.o. 

TOPNATUR: PSYLLIUM FIT & SLIM

Prečo ale správnym prístupom nepomôcť a neurýchliť výsledky? Pre takúto pomoc pre rozumných zákazníkov sa rozhodla aj firma Topnatur, s.r.o., ktorá priniesla na trh vlákninový preparát Psyllium Fit &Slim, ktorý podporí nielen chudnutie, ale zároveň ponúka aj iné zdravotné benefity.

Psylium sa ako rozumná pomôcka pri chudnutí používa už dávno, preparát Psyllium Fit & Slim od firmy Topnatur je však unikátnou kombináciou psyllia s glukomanánom. Glukomanán je vo vode rozpustná vlákninou s mimoriadnou viskozitou. Zdravotné účinky glukomanánu uznala aj Komisia Európskej únie (EFSA) a vo svojom Nariadení 432/2012 zo 16. mája 2012 a schválila pre glukomanán dve zdravotné tvrdenia:

  • strata váhyGlukomanán prispieva k znižovaniu telesnej hmotnosti

(Tento účinok sa dosiahne pri dennom príjme 3 g glukomanánu v troch 1 g dávkach spolu s dvomi pohármi vody pred jedlom a v rámci diéty so zníženou energetickou hodnotou)

  • cieva 3Glukomanán prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi

(Tento účinok sa dosiahne pri dennej dávke 4 g glukomanánu)

Podrobnejšie si o účinkoch glukomanánu na zdravie a mechanizmoch jeho účinku môžete prečítať v článku Glukomanán – podpora zdravia.

Skúsme si zhrnúť ako pomáha vo vode rozpustná vláknina pri redukcii hmotnosti:

  • nulovú kalorickú hodnotu
  • spomalí vyprázdňovanie žalúdka (glukomanán napučí skoro 200-násobne), čím skôr navodí pocit sýtosti a zníži celkový objem skonzumovaného jedla
  • vláknina obmedzí vstrebávanie tukov, čo je ďalší spôsob, ktorým sa dosiahne znížený kalorický príjem
  • pomáha udržať stabilnú hladinu cukru v krvi, čo pôsobí preventívne pred prejedaním sladkosťami

Obézni pacienti ocenia aj ďalší benefit tohto preparátu a to je pozitívny vplyv na hladinu cukru aj lipidov v krvi. Porucha metabolizmu cukrov a tukov totiž býva častým sprievodným javom pri obezite.

Preparát Psyllium Fit & Slim je teda komplexným prístupom v podpore redukcie hmotnosti NIELEN u zdravých, ale aj chorých a to je jeho hlavná devíza. Kúpite ho v lekárňach alebo na www.zdravieprevsetkych.sk

 

Pozn.: Podrobnosti k dávkovaniu, interakciám a kontraindikáciám si pozorne prečítajte na príbalovom letáku, prípadne detaily aj v článku Glukomanán – podpora zdravia, či Psyllium – podpora zdravia

Autor: MUDr. Alexandra Frolkovičová, www.keepwell.sk