ČO KÚPIŤ V OBCHODE: Už tisíce rokov ľudia využívajú ovsené vločky a otruby v prírodnej medicíne. Našli svoje využitie najmä pri úľave od svrbenia pokožky rôzneho pôvodu a tiež pri urýchlení hojenia drobných poranení ako sú napr. odreniny. Dnes už omnoho viac rozumieme prečo ovos tieto hojivé účinky má: za všetko môžu obdivuhodné betaglukány. Vyskúšajte preto Ovsený kúpeľ pre deti od firmy Topnatur, s.r.o. 

TOPNATUR: OVSENÝ KÚPEĽ PRE DETI

Prečo a ako pomáha ovos pokožke?

Pri lokálnej aplikácii ovseného extraktu dochádza k absorpcii molekuly betaglukánu pokožkou. Následne môže betaglukán začať svoju dôležitú prácu: podporovať tvorbu Langerhansových buniek a aktivovať ich. Tieto dôležité bunky chránia pokožku pred infekciou a inými škodlivinami, zároveň jej pomáhajú s regeneráciou (a teda tvorbou nových buniek a spojiva – kolagénu). Tvorba týchto buniek sa znižuje jednak vekom, tiež vplyvom UV žiarenia či chemikálií. Konzervačné látky v kozmetických produktoch, ktoré dennodenne používame, totiž výrazne tlmia tvorbu týchto imunokompetentých buniek v pokožke, čím urýchľujú jej starnutie. No a tak ako tieto faktory znižujú produkciu týchto významných ochrancov, betaglukány sú naopak schopné ich produkciu znovu aktivovať. Týmto sa významne podporí zdravie a obranyschopnosť pokožky. Môžeme očakávať aj zlepšenie štruktúry kože a teda zmiernenie tvorby vrások. Štúdie preukázali, že aplikácia betaglukánu z ovsa znížila podráždenie kože za 8 hodín o 39 % a za 24 hodín až o 55 %! Podrobnejšie si o všestranných liečivých účinkoch ovsa môžete prečítať v článku: ovos – liečivé účinky.

Kto sa najviac poteší produktu Ovsený kúpeľ pre deti od firmy Topnatur, s.r.o.?

Významnou skupinou pacientov, ktorí nevyhnutne potrebujú podporiť práve obranyschopnosť pokožky sú ľudia trpiaci atopickou dermatitídou. Pre nich sú kvalitné prírodné produkty bez konzervačných látok nevyhnutnosťou. Sme radi, že vieme aj pre týchto pacientov ponúknuť niečo hojivé pre ich citlivú pokožku. Jeho využitie je ale omnoho širšie: ocenia ho aj pacienti s inými druhmi ekzémov, s psoriázou, ružienkou, akné, či jednoducho suchou pokožkou.

Ovsený kúpeľ pre deti je skvelou pomocou so svrbením nedostatočne hydratovanej a tak veľmi zraniteľnej reaktívnej pokožky. Je určený najmä pre deti, ale vhodný samozrejme aj pred dospelých. Ovsený kúpeľ pre deti od firmy Topnatur, s.r.o. spĺňa všetky predpoklady, ktoré by pri podpore hydratácie a hojenia atopického ekzému mali byť splnené:

 • Ide o 100 % prírodný produkt bez konzervačných látok

 • Obsahuje betaglukány, ktoré pôsobia na pokožku protizápalovo a obnovujú jej hydratáciu.

 • Obsahuje aj vitamíny B1, B2, D, E, betakarotén a 8 aminokyselín

 • Obsahuje minerály vápnik, zinok, mangán a železo

 • Tento produkt získal certifikát za účinnosť od vedúcej lekárky detskej liečebne v kúpeľoch Lázně Luhačovice MUDr. Jany Rýdlovej

Kde kúpiť?

Kúpeľ si môžete kúpiť na stránke: Fitlekáreň.sk, tiež vo verzii pre deti.

INÉ VYUŽITIE OVSENÉHO KÚPEĽA PRE DETI (AJ U ZDRAVÝCH ĽUDÍ):

 • Ako pleťová maska

Rozmiešate ovsený prášok s minerálnou vodou a rozotriete po tvári, necháte pôsobiť cca 20 minút. Opláchnete.

 • Ako maska na vlasy

Rozmiešate ovsený prášok s vodou, olivovým olejom a žĺtkom, votriete do vlhkých vlasov a necháte pôsobiť 15 minút. Opláchnete.

 • Ako zábal na chodidlá a popraskané päty

Rozmiešate ovsený prášok s vodou, konopným olejom a kvapkou levanduľového oleja. Nanesiete na chodidlá a zabalíte do igelitu. Na igelit navlečiete bavlnené ponožky a necháte pôsobiť 20 minút. Opláchnete.

 • Ako zábal na suchú pokožku rúk

Rozmiešate ovsený prášok s vodou, konopným olejom a kvapkou levanduľového oleja. Nanesiete na chrbát rúk a hneď zabalíte do igelitu. Na igelit navlečiete bavlnené rukavice a necháte pôsobiť 20 minút. Opláchnete.

 • Ako prírodná pomôcka po uštipnutí hmyzom

Ovsený prášok rozmiešate s vodou a pridáte kvapku tea trea oleja, natriete na poštípané miesto a necháte chvíľu pôsobiť. Opláchnete.

 • Ako prírodná pomôcka po spálení slnkom

Ovsený prášok rozmiešate s vodou a pridáte kokosový olej. Natriete na postihnuté miesto a necháte pôsobiť. Opláchnete. 

Firma Topnatur, s.r.o. pôsobí na trhu už od roku 1996 a sústreďuje sa na produkty zdravej výživy. Od r. 2005 je držiteľom certifikátov spĺňajúc medzinárodné normy systému kvality akosti ASP CZ – ISO 9001 a ASP CZ – HACCP. Od roku 2007 sídli firma Topnatur, s.r.o. v nových výrobných a skladovacích priestoroch v Slušoviciach, ktoré sú vybavené najmodernejšou technikou, spĺňajúc najnáročnejšie hygienické a mnohé ďalšie kritériá. V dôsledku toho všetkého sa TOPNATUR s.r.o. stala serióznym kooperačným partnerom pre firmu Probiotics International Ltd. z Veľkej Británie, ktorá je jedným z najvýznamnejších producentov probiotických preparátov na svete.

Veríme, že si Ovsený kúpeľ pre deti od firmy Topnatur, s.r.o. obľúbite a pomôže vám spríjemniť život. Tento produkt kúpite v lekárňach alebo na www.zdravieprevsetkych.sk

lekáreň

Autor: MUDr. Alexandra Frolkovičová, www.keepwell.sk