ČO KÚPIŤ V OBCHODE: Špalda zaznamenala posledné roky neuveriteľný boom. Uprednostniť špaldu pred pšenicou má aj svoje objektívne dôvody. Najčastejšie používaný produkt zo špaldy: celozrnná špaldová múka je bohatá na kvalitné bielkoviny, horčík a vitamíny skupiny B.

Alnatura: celozrnná špaldová múka

Lepok špaldy je fragilnejší a teda ľahšie stráviteľný. Pri rastúcom výskyte alergií na pšenicu je špalda veľmi vhodnou alternatívou pre tých, ktorí nemusia lepok úplne vynechať. O liečivých účinkoch špaldy si môžete podrobne prečítať tu: liečivé účinky špaldy.

Celozrnná špaldová múka zároveň poskytuje všetky výhody celozrnnej obilniny:

  • pomáha s ochranou proti rakovine
  • pomáha pri cukrovke udržať stabilnú hladinu cukru
  • pomáha znížiť hladinu cholesterolu
  • znižuje riziko žlčových kameňov

Špalda ako taká je navyše plná mukopolysacharidov, čo ocenia športovci a všetci, ktorí majú problémy s kĺbami. Bohatý obsah vitamínov a minerálov v špalde poskytuje všetko potrebné pri zvýšenom strese, či bolestiach hlavy.

Výrobok spoločnosti Alnatura odporúčame preto, že je to spoločnosť, ktorá produkuje výrobky z ekologického poľnohospodárstva. Pri pestovaní plodín nepoužívajú žiadne agrochemikálie a potraviny sa následne spracovávajú iba šetrnými postupmi. Filozofiou spoločnosti Alnatura je nielen predávať kvalitné biopotraviny, ale aj správať sa šetrne k pôde, ľudskému zdraviucelej planéte. Spoločnosť pri pestovaní plodín nepozná žiadne chemické postreky, syntetické hnojivá, či génovú techniku. Chápu, že „pôdu sme si od našich detí iba požičali“.

Kulinárske využitie produktu: špaldová múka

Celozrnná špaldová múka má v kuchyni úplne rovnaké využitie ako pre všetkých známa múka pšeničná. Vzhľadom na vysoký obsah vlákniny a sacharidov iba v komplexnej podobe nemusíte mať žiadne obavy ani z využitia tejto múky v tradičnom zahustení polievok. Vzhľadom na prítomnosť lepku múka optimálne kysne a jej jemná oriešková chuť nepokazí žiadny koláč.

Vyskúšajte nasledujúce nápady na kulinárske využitie aj s konkrétnymi receptami, ktoré Vám ponúkame na našom webe. V sekcii receptov si všimnite aj pestré zdravotné využitie receptov, ktoré celozrnnú špaldovú múku obsahujú.

Obrázok-1-80x80Obilná špaldová kaša a domáce musli tyčinky

Obrázok-2-80x80Piškótové cesto, mafiny, cookies a iné dezerty

Obrzok-3-80x80Kysnuté koláče

Obrzok-4-80x80Palacinky a lievance

Obrzok-5-80x80Pizza

Obrzok-6-80x80Polievky (zahustenie)

Obrzok-7-80x80Domáci chlieb a pečivo

Obrzok-8b-80x80Omáčky

Veríme, že sa naše podrobné informácie stali pre vás užitočnými, a že sa celozrnná špaldová múka stane bežnou súčasťou vášho jedálnička. Tento produkt kúpite v sieti: dm drogerie markt.

dm-logo

Autor: MUDr. Alexandra Frolkovičová, www.keepwell.sk